Zemní vruty – bezpečnost

Budeme-li uvažovat, k čemu všemu se mohou zemní vruty používat, pak se dostaneme i k dětským hřištím, prolézačkám a skluzavkám, na kterých si děti hrají. Je tedy jasné, že zde musí být kladen extrémní důraz na bezpečnost těchto konstrukcí. U jiných staveb je samozřejmě bezpečnost důležitá také a zemní vruty prokazují jednoznačně odolnost vůči nejrůznějším zátěžím a tím se stávají konstrukce a stavby, které jsou na nich ukotveny opravdu bezpečnými.

Tip: Přemýšlíte, jaká si pořídit garážová vrata? Dnes patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v mnoha rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Zemní vruty a jejich montáž

Zemní vruty jsou, jak jsme již řekli, náhradou klasických betonových základů, které jsou jednak finančně velmi náročné a stejně tak i časově na vybudování. U menších staveb, jako jsou zahradní domky, altánky, pergoly nebo terasy, kde by bylo nadmíru nákladné a i zbytečné budovat pevné základy, které navíc vyžadují zdlouhavé vyřizování na stavebních úřadech, se tak mnohem více vyplatí vsadit na zemní vruty a místo základů použít je. Jednak jsou tedy výrazně rychlejší, co se montáže týče, jednak nevyžadují stavební povolení, nejsou totiž pevným spojením se zemí. Z opačného hlediska, pokud bychom si přáli demontáž zemních vrutů, tak ta je také zcela bezproblémová a rychlá v porovnání s běžnými základy.

Zemní vruty a jejich druhy

Samozřejmě vzhledem k velké šíři použití zemních vrutů, existuje také celá řada jejich druhů určených k jednotlivým účelům. Jak tedy takové zemní vruty vlastně vypadají? Nemůžeme si představovat malé šrouby, jaké většina lidí zná. Zemní vruty jsou obvykle dlouhé přibližně od půl metru do téměř dvou metrů a svým průměrem mívají zhruba do deseti centimetrů. Vážit pak mohou i kolem patnácti kilogramů, ty menší mívají kolem tří kilogramů. Odtud tedy plyne avízovaná bezpečnost staveb, které jsou zemními vruty zabezpečeny. Pokud víme, že naši stavbu jistí v zemi metrový vrut, může nás to snad vcelku uklidnit.Zemní vruty – obsah:

Kontakt:

Zemní vruty nabízí:

Zemní vruty

Potřebujete oplotit pozemek ? U nás nakoupíte veškerý sortiment ke stavbě oplocení. Máme  poplastované pletivo, veškeré dráty,  sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný sortiment.

Oplotíme také hřiště nebo tenisové kurty.

Navštivte také:

Nabídka reklamy: