Zemní vruty jako základy

Pokud bychom se rozhodli pro montáž zemních vrutů svépomocí, je třeba dbát zejména na to, aby byly správně a hlavně rovně ukotveny. Jako základy je můžeme použít u drobných staveb, ale měli bychom se vždy přesvědčit, zda je pro naši konkrétní konstrukci možné použít zemní vruty z hlediska zákonů. Přesvědčíme-li se, že je z legálního hlediska vše v pořádku, můžeme si oddechnout, neboť vyřizování stavebního povolení, které potřebujeme pro stavbu budovy se základy je markantně složitější a časově i nervově náročnější než papírování ke stavbě se zemními vruty. Beton je pro základy materiálem jistě typičtějším, na druhou stranu má ale řadu nevýhod, které zemní vruty odbourávají. Beton je materiálem drahým, na stavbu časově náročným, neboť je zapotřebí dělníků, kteří základy vykopou, zalijí betonem a poté se musí čekat, než zaschne. Zemní vruty naopak šetří na lidské síle i na čase, který je pro samotné zabudování do země zapotřebí. Z estetického hlediska betonové základy nemusejí zrovna lahodit oku, oproti zemním vrutům, které nemusejí být téměř vidět. Zemní vruty jsou navíc ekologičtější a šetrnější ke krajině, v níž se nacházejí, a to i z hlediska demontáže. Betonové základy se musejí složitě rozbíjet a rozkope se při tom mnohem více prostoru, než kolik je skutečně vybetonováno. Zemní vruty se jednoduše vytáhnou.

Tip: Potřebujete oplotit pozemek ? Ploty z poplastovaného pletiva nebo svařovaných panelů jsou dnes již klasikou v oplocení pozemků. Při stavbě plotu si nezapomeňte pořídit i veškeré dráty, sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný materiál.

Zemní vruty – kam je umístit?

Máme-li zájem o pořízení nějaké lehké konstrukce, a rozhodneme-li se pro její ukotvení zemními vruty, pak je na řadě další rozhodování. Nejdříve se musíme ujistit, že jejich umístění právě do našeho druhu půdy je možné. To nám určí odborník třeba přímo z prodejny. Pak už by mělo být vše připraveno pro montáž, kterou si buď provedeme sami, nebo si ji necháme zajistit prodejcem, který většinou rovněž nabízí montáž v ceně produktu a nebo si ji zařídíme sami, ale v takovém případě, budeme obzvláště obezřetní, protože zcela jistě nechceme, aby nám v brzké době konstrukce spadla.Zemní vruty – obsah:

Kontakt:

Zemní vruty nabízí:

Zemní vruty

Potřebujete oplotit pozemek ? U nás nakoupíte veškerý sortiment ke stavbě oplocení. Máme  poplastované pletivo, veškeré dráty,  sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný sortiment.

Oplotíme také hřiště nebo tenisové kurty.

Navštivte také:

Nabídka reklamy: